KADRA PRZEDSZKOLA

„Radość na twarzach dzieci jest naszym priorytetem”
Kadrę pedagogiczną stanowią młodzi nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym. Zapewniają profesjonalną opiekę edukacyjną i wychowawczą dzieci. Wielu z nich posiada również dodatkowe kwalifikacje, rozszerzające ofertę pracy przedszkola. Personel przeszedł specjalistyczne szkolenie z udzielania Pierwszej Pomocy.
Personel przedszkola to ludzie o wysokiej kulturze osobistej i wrażliwości na dobro dzieci.

 KADRA PEDAGOGICZNA

Dyrektor  ds. pedagogicznych:

1464371759111

mgr Daria Ulenberg – Laga

Kierunek studiów: Edukacja elementarna, Terapia pedagogiczna, Zintegrowana wczesna edukacja

Awans na nauczyciela mianowanego

Oprócz tzw. pracy biurowej (związanej z zajmowaną funkcją – dyrektora),  jestem aktywną nauczycielką. Pozytywne myślenie, optymizm, zadowolenie z siebie dają mi motywację do działania. Praca z dziećmi daje mi siłę i szczęście, napędza do aktywności. Gdy widzę efekty nauczania i wychowania to praca daje mi ogromną radość.

Myślę, że każdy nauczyciel powinien odnaleźć w dziecku jego ukryte talenty, jego mocne strony, i w edukacji opierać się przede wszystkim na tym co w dziecku (w uczniu) najlepsze. Od najmłodszych lat chciałam zostać nauczycielem, już w wieku dziecięcym razem z młodszym rodzeństwem bawiłam się w szkołę, wcielając się przy tym w rolę nauczyciela. Jeszcze wtedy, jako dziecko nie miałam pełnej świadomości jaka to duża odpowiedzialność za innych, która ściśle związana jest z zawodem. Na szczęście mam w sobie pasję, jestem szczęśliwa, pokonuję trudy codzienności, żyję pełnią życia i czuję się zrealizowana zawodowo.

Jestem spełniona w tym co robię – swoim szczęściem „zarażam” innych. Uczę, żeby nauczyć, czerpiąc z tego radość i satysfakcję.

 

Zastępca dyrektora:

1006087_354396144725709_5504278205106359229_n

P.  Aneta Samoćko

Nauczyciel kontraktowy

Kierunek studiów: Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna

Bogactwem człowieka jest : uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo”  (Phil Bosmans)

            Jestem osobą bardzo pogodna, cierpliwą  i energiczną. Praca z dziećmi to  wyzwanie oraz  wielka satysfakcja. Staram się każdemu dziecku zapewnić poczucie bezpieczeństwa i akceptację.  Chętnie biorę udział  we wspólnych  zabawach i harcach zarówno w sali  jak i na świeżym powietrzu. Obdarzam uwagą każde dziecko z osobna, życzliwie niosąc pomoc w różnych sytuacjach. Zawsze dotrzymuje słowa i jestem konsekwentna .  Ważne jest dla mnie dawać z siebie jak najwięcej i czerpać z  tego radość. W swojej pracy zawsze kieruję się dobrem dziecka.

Wychowawca w grupie PUCHATKI: 

p. Płażewska

P. Weronika Płażewska 

Kierunek studiów: Wczesna edukacja i terapia pedagogiczna.

       Poszłam na studia nauczycielskie, gdyż wiedziałam, że marzenia związane z aktorstwem mogę połączyć w pracy z dziećmi, dlatego zawód ten ciągle wydawał mi się atrakcyjny, a w towarzystwie dzieci zawsze czułam się dobrze. Dzieci cenią sobie we mnie moją otwartość i partnerskie podejście. Choć nie mam własnych dzieci, to praca z przedszkolakami daje mi satysfakcje i zmusza do refleksji nad sobą i własnym działaniem. Od dzieci można się wiele nauczyć, ich podejście do spraw codziennych jest takie proste. Fascynujące z jaka łatwością idzie im rozwiązywanie pozornie trudnych relacji interpersonalnych, które nam, dorosłym sprawiają tyle kłopotów. Zawód jaki sobie obrałam traktuje jako wyzwanie, każdy dzień jest inny, nie można pracować schematami, nam dorosłym ciężko to przeskoczyć, dlatego trzeba pamiętać o otwartym umyśle, elastyczności, zarówno do tej pracy jak i do dzieci. Zawód ten trzeba pojmować szeroko, i tak też powinien być odbierany, nauczyciel jako osoba otwarta, „nie skostniała tradycyjnym wizerunkiem”. W zawodzie tym, nie tylko jest się nauczycielem, co wynikać ma z samej definicji, nie powinno się ograniczać tylko do tak płytkiego podejścia, ponieważ nauczyciel musi być refleksyjny, musi zdefiniować własną, szeroko pojętą wersję tego zawodu. Niech moją wypowiedź najlepiej podsumuje jedna z wielu myśli Janusza Korczaka:

„Rozumny wychowawca nie dąsa się, że nie rozumie dziecka, ale rozmyśla, poszukuje, wypytuje dzieci. One go pouczą, by ich nie urażał zbyt dotkliwie – byle chciał się uczyć”. („Jak kochać dziecko” J. Korczak).


Drugi nauczyciel w grupie PUCHATKI:

20161016_155021

P. Agnieszka Wierszchowska

Kierunek studiów: Pedagogika ogólna z elementami psychologii.

Jestem osobą pogodną, uśmiechniętą i cierpliwą, a zarazem wymagającą i wytrwałą. Wobec dzieci jestem przyjazna i życzliwa, ale też konsekwentna. Zawsze odnosze się do Nich z szacunkiem i wyrozumiałością.
Ukończyłam studia w Akademi Marynarki Wojennej na wydziale pedagogiki. Prywatnie jestem mamusia 2,5 letnich bliźniaczek. W pracy z moimi podopiecznymi staram się ukazać przedszkolakom świat pełen wzajemnej tolerancji. Uważam, że każde dziecko powinno być akceptowane i kochane, dlatego ważne jest dla mnie indywidualne podejście do każdego dziecka – odkrywanie jego możliwości, oraz wspólne pokonywanie słabości.

 

Wychowawca w grupie SOWY, instruktor tańca:

 

P. Amanda Ulenberg

Kierunek studiów: Wczesna edukacja i terapia pedagogiczna.

„Naj­ważniej­szy obo­wiązek wo­bec dzieci to dać im szczęście. ” – A. Baxton

            Najważniejsze jest dla mnie to, by każde dziecko czuło się przy mnie bezpiecznie i wiedziało, że zawsze może liczyć na wsparcie i pomoc z mojej strony.  Jestem uśmiechniętą optymistką. Do każdego wychowanka podchodzę indywidualnie. Praca z dziećmi dostarcza mi wiele satysfakcji, motywuje do działania, wzbogacania wiedzy, zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności.

W warsztacie pracy dbam o przyjazną atmosferę, która ułatwia wszechstronny rozwój przedszkolaków. W wolnych chwilach aktywnie spędzam czas i podróżuję. Poza tym interesuję się tańcem i teatrem, już od najmłodszych lat wzbogacałam swój warsztat pracy zarówno taneczny, jak i wokalny. Praca z dziećmi daje mi poczucie spełnienia zawodowego, a uśmiechnięte buzie dzieci- wiele zadowolenia.

 

Pomoc nauczyciela w grupie SOWY: 

P. Natalia Radke 

Kierunek studiów: Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, Akademia Marynarki Wojennej.

Jestem osobą odpowiedzialną. Ważne jest dla mnie, by dziecko czuło się bezpiecznie i mogło zawsze liczyć na moje wsparcie i pomoc. Jestem osobą pogodną, radosną i uśmiechniętą. Bardzo lubię spędzać czas z dziećmi. Ponadto cenie w sobie indywidualne podejście do dziecka. Najbardziej lubimy śpiewać i tańczyć, sprawia mi to ogromną przyjemność. Cieszę się, gdy dzieci są zadowolone z zabaw, które z nimi przeprowadzam Jestem również osobą otwartą na nowe doświadczenia, a pracując z dziećmi cały czas się rozwijam i pogłębiam swoje umiejętności i wiedzę.

Uśmiech na twarzy dziecka to największa radość dla mnie.

 

Wychowawca w grupie SÓWKI, nauczyciel języka angielskiego:

P.  Paula Jakusz

Kierunek studiów: Wczesna edukacja i nauczanie języka angielskiego.

 Wybrana przeze mnie specjalność daje mi możliwość pracy w charakterze wychowawcy oraz nauczyciela języka angielskiego. Posiadam również dyplom Terapeuty zajęciowego, co uprawnia mnie do pracy z osobami niepełnosprawnymi.Odznaczam się dużą cierpliwością, tak ważną przy pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Cechuje mnie duża doza empatii i zrozumienia. Fakt, iż posiadam własne potomstwo jest gwarantem doświadczenia zweryfikowanego przez życie, oraz naturalnego podejścia do dziecka, jego problemów i potrzeb. W moich oczach każde dziecko jest wyjątkowe i potrzebuje indywidualnego podejścia, aby mogło pokazać i rozwinąć drzemiący w nim potencjał.

 

 Osoba wspomagająca w grupie SÓWKI:

P. Ewa Hapke

 

Wychowawca w grupie TYGRYSKI:

IMG_2061

P. Magdalena Paschke 

Kierunek studiów: Edukacja elementarna i Terapia Pedagogiczna.

Od zawsze marzyłam o tym aby zostać nauczycielem i wychowawcą a przede wszystkim przyjacielem dzieci. Staram się poprzez serdeczność i szczery uśmiech każdemu dziecku zapewnić poczucie akceptacji i bezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwracam na indywidualne potrzeby każdego wychowanka, rozwijanie zainteresowań i pasji wśród dzieci. Każdy dzień pracy z dziećmi stawia nowe zadania i wyzwania. Z wielkim zaangażowaniem staram się im sprostać. Wolny czas spędzam aktywnie na świeżym powietrzu i w gronie najbliższych.

W życiu zawodowym staram się podążać za słowami Janusza Korczaka :

„Aby zrozumieć dziecko i jego świat, trzeba na ten świat spojrzeć jego oczyma i z jego perspektywy”.

 

Drugi nauczyciel w grupie TYGRYSKI:

FullSizeRender

P. Ewa Trzoss

Kierunek studiów: Wczesna edukacja i terapia pedagogiczna.   

Jestem mamą dwójki dzieci, obecnie studentów. Wraz z nimi przeszłam przez wszystkie szczeble edukacji i problemy dorastających dzieci. Wiem jak wiele czasu poświęconego dzieciom procentuje w ich dorosłym życiu. Dzieci są wspaniałymi obserwatorami świata, uczą się poprzez to co widzą, słyszą, dotkną, wyczują smakiem ,węchem uczą się przez doświadczenie w każdym tego słowa znaczeniu. Daje im to wiele radości i satysfakcji. Moją rolą czyli nauczyciela jest wspieranie ich w tym rozwoju, w poszukiwaniu pasji i zainteresowań.

 

Wychowawca w grupie MOTYLKI:

bezNazwy2

P.  Agnieszka Nowicka

Kierunek studiów: Edukacja elementarna i oligofrenopedagogika.
„Powiedz dziecku, że jest dobre, że umie, że potrafi” – Janusz Korczak

Jestem osobą cierpliwą, serdeczną i opiekuńczą. Praca z dziećmi daje mi dużą satysfakcję. Cieszę się z każdych, nawet najmniejszych postępów dzieci. Lubię kiedy dziecko czuje się przy mnie szczęśliwie i bezpiecznie. Staram się w swojej pracy poświęcić każdemu dziecku tyle czasu, ile tego potrzebuje. Do każdego wychowanka podchodzę indywidualnie dostosowując metody i treści zajęć do jego potrzeb i rozwoju.
W warsztacie pracy dbam o przytulny i przyjazny kontakt z dziećmi i dobrą atmosferą w czasie zajęć. Uważam, że mój stosunek do dzieci jest życzliwy i otwarty.
Prywatnie od prawie półtora roku jestem mamą Julki, która jest moim oczkiem w głowie. Jest dla mnie największym szczęściem, jakie mnie spotkało w życiu.

 

Pomoc nauczyciela w grupie MOTYLKI:

Kasia przedszkole

P. Katarzyna Żelechowska 

 Jestem dyplomowanym opiekunem medycznym i zanim rozpoczęłam pracę w przedszkolu Puchatek zajmowałam się opieką nad osobami, które nie potrafiły i nie mogły o siebie same zadbać. Prywatnie jestem mamą 10 letniego Wiktora, ale przede wszystkim jestem ciepłą, rozumiejącą i wspierającą potrzeby dzieci osobą.Staram się zarażać dzieci optymizmem i kreatywnością podczas wspólnych zajęć, aby spędzony w przedszkolu czas mijał w przyjaznej atmosferze, wypełnionej pozytywną energią. Praca dostarcza mi niezwykle dużo satysfakcji i pozwala na zdobywanie nowych doświadczeń.

Komfort i dobre samopoczucie dzieci są dla mnie priorytetem w myśl słów J.Korczaka „Kiedy dziecko się śmieje,śmieje się cały świat”.

Wychowawca w grupie ŻABKI, nauczyciel języka angielskiego:

 

P. Wioletta Szyszkowska 

 Kierunek studiów: Wczesna edukacja i nauczanie języka angielskiego.

„Wychowanie jest sprawą serca” /św. Ks. Jan Bosko/

Przebywanie z dziećmi to dla mnie wielka radość. Dzieci uczą mnie widzieć rzeczy , których na co dzień nie dostrzegam. Kocham w nich to, że mają czyste serca, że są szczere i prawdziwe. Staram się każde dziecko traktować indywidualnie, doceniać jego starania i dobre chęci. W przedszkolu „Puchatek” będę wraz z dziećmi poznawać piękno języka angielskiego. Nauka przez zabawę pozwoli dzieciom zdobywać nowe wiadomości, słówka i piosenki. Od dzieci pragnę zaczerpnąć jak najwięcej radości życia, a w zamian oferuję im moją troskę, wiedzę i zaangażowanie. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci – to dla mnie największe szczęście.

 

Drugi nauczyciel w grupie ŻABKI:

 P. Iwona Śliwińska 

Kierunek studiów : Pedagogika wczesnej edukacji z logopedią, Uniwersytet Gdański. 

„W każdym dziecku istnieje nieskończona potrzeba kochania go takim jakie jest, z całą jego indywidualnością.”

Jestem osobą ciepłą i energiczną. Celem, jaki stawiam sobie w pracy z dziećmi jest przede wszystkim ich poczucie bezpieczeństwa i pełna akceptacja w grupie przedszkolnej. Staram się jak najlepiej sprostać potrzebom i wymaganiom swoich wychowanków, a przy tym tworzyć jak najlepsze relacje z każdym z nich. Praca z dziećmi, ich uśmiechy i pojedyncze postępy w rozwoju sprawiają mi ogromną satysfakcję, zadowolenie i chęci do dalszego działania. Na co dzień kieruję się myślą, że przy dziecku rzeczy niemożliwe stają się możliwe..:)

 

Wychowawca w grupie BIEDRONECZKI:

11281523_710708102371159_447612283_o

 P.  Aleksandra Lange 

Kierunek studiów: Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna

Jestem osobą pogodna i cierpliwą. W przedszkolu „ Puchatek” prowadzę najmłodszą grupę „ Biedroneczki”. Praca z dziećmi jest moja pasją. Lubię przebywać z dziećmi, gdyż sprawiają one, że świat jest ciekawszy i bardziej kolorowy. Staram się zwracać uwagę na indywidualne potrzeby każdego dziecka. Dbam o to, aby dzieci czuły się bezpiecznie i szczęśliwe w przedszkolu. Uśmiechnięte twarzyczki moich „ Biedroneczek” dają mi dużo radości.

 

Pomoc nauczyciela w grupie BIEDRONECZKI:

15391390_1192631344125981_5795382671054162833_o

P.  Lidia Kiersznikiewicz

W przedszkolu „Puchatek” pracuję od dwóch lat. Obecnie opiekuję się najmłodszą grupą – „Biedroneczkami”. Jestem osobą pogodną, wesołą i bardzo cierpliwą, a praca z małymi dziećmi daje mi bardzo dużo radości. Podczas zajęć i wspólnych zabaw staram się być kreatywna i pomysłowa, żeby jak najlepiej zorganizować maluchom czas spędzony w przedszkolu. Zależy mi, aby dzieci czuły się szczęśliwe i bezpieczne. Moje zainteresowania to muzyka i podróże, jednak największą pasją jest dla mnie szycie. Większość strojów, w których dzieci biorą udział w przedstawieniach, jest wykonana przeze mnie. Projektowanie i szycie dziecięcych ubiorów, które potem mogę zobaczyć na scenie, daje mi ogromną satysfakcję. Największą nagrodą za moją pracę jest uśmiech na twarzy dziecka.

 

PR Manager, administrator strony www i Facebook’a:

12814343_1111455752211304_8704501145846027549_n

P. Wioletta Muszyńska

 Kierunek studiów: Wczesna edukacja i nauczanie języka angielskiego.

„Znajomość języków jest bramą do wiedzy” – Roger Bacon

Jestem osobą otwartą i spontaniczną. Pierwszy kontakt z przedszkolem (pomijając okres dzieciństwa) miałam w wieku 16 lat. Od tamtego czasu wychowało się u nas wiele uśmiechniętych i szczęśliwych dzieci. Priorytetem dla nas zawsze jest i było dobro i bezpieczeństwo przedszkolaka. Razem z Elżbietą Muszyńską, dyrektor przedszkola, wymyślamy i projektujemy nowe stroje do przedstawień i musicalów. Pani Lidia realizuje nasze pomysły i dzięki temu bajkowe wizje stają się rzeczywistością, a dzieci mogą spełnić swoje marzenia 🙂 Moimi zainteresowaniami są języki obce, metodyka oraz gotowanie. Mówię płynnie w języku angielskim i komunikatywnie w języku włoskim. Posiadam certyfikat kursu nauczania języka angielskiego-Akcja na minutę.  W przyszłości chciałabym opracować własną metodę nauki dwóch języków dla najmłodszych. 

 

Instruktor tańca nowoczesnego i towarzyskiego:

552891_3483052125138_2139978152_n

P. Olaf Tomosz 

 Jestem dyplomowanym instruktorem tańca sportowego oraz aktywnym tancerzem posiadającym najwyższą światową klasę taneczną „S”. Niejednokrotnie wygrywałem turnieje ogólnopolskie jak i zagraniczne. W 2013 roku, wraz z grupą tancerzy, otworzyliśmy Sopot Top Trendy. Swoje doświadczenie zawodowe budowałem przez lata pracując z dziećmi i młodzieżą w szkołach, jak i z dorosłymi na kursach tańca. Wiedzę czerpałem od wybitnych trenerów takich jak: Paweł Tomalczyk, Katarzyna Goszka, Wiktor Kiszka, Małgorzata Garlicka- Sudoł, Tomasz Papkała, Franciska Yordanowa, Przemek Łowicki, Krystian Radziejowski, Sylwia Maczek i wielu innych. Jestem osobą bardzo energiczną, z pozytywnym nastawieniem do dzieci. Każdego potrafię zarazić dobrym humorem oraz chęcią do uczestniczenia w zajęciach 🙂

 

Lektor języka hiszpańskiego:

2013-09-16 09.35.38 (1)

P. Marlena Michalak 

 Hola a todos! Nazywam się Marlena i jestem lektorką języka hiszpańskiego ze szkoły językowej British School. Języka nauczyłam się podczas pobytu w Hiszpanii. Tam uczęszczałam na studia oraz pracowałam przez wiele sezonów jako animatorka czasu wolnego. Posiadam doświadczenie w nauczaniu oraz certyfikat dele z języka hiszpańskiego. Z dziećmi pracuję od ponad 6 lat, prowadząc różnego rozaju zajęcia i aktywności zarówno w Polsce jak i za granicą. Bardzo lubię pracować z dziećmi, ponieważ myślę, że nie tylko ja ich uczę, ale i one udzielają mi cennych lekcjii. Zależy mi, aby zajęcia były ciekawe a dzieci czuły się swobodnie i uczyły się poprzez śpiew, taniec i zabawę:).  

 

Instruktorka baletu:

1. Ostach

P. Urszula Ostach 

Jestem tancerką i absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Obecnie studiuję na Uniwersytecie Gdańskim na wydziale filologii romańskiej. Od najmłodszych lat tańczyłam na deskach Opery Bałtyckiej i Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Prowadziłam zajęcia baletowe na Sopockim Hipodromie i szkółce gimnastyki artystycznej i baletu. A także jako nauczyciel baletu w Stowarzyszeniu Pieśni i Tańca DON-DON, przygotowując podopiecznych od strony tanecznej do cyklu koncertów umuzykalniających „Bajnutek”. Obecnie jestem instruktorką w Akademii Tańca i Animacji Just Dance. Ciągle rozwijam swoje umiejętności na międzynarodowych warsztatach tanecznych.

 

 

Nauczyciel zajęć plastyczno- technicznych:

 

 

mgr Weronika Adamska, nauczyciel dyplomowany

Kierunek studiów:  pedagogika opiekuńczo – wychowawcza, zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, wczesnoszkolne nauczanie języka angielskiego, terapia pedagogiczna, przyroda, wychowanie fizyczne, instruktor rekreacji ruchowej – nowoczesne formy gimnastyki.

Jestem pedagogiem i nauczycielem z kilkunastoletnim doświadczeniem. W 2014 roku zajęłam pierwsze miejsce w plebiscycie edukacyjnym Nauczyciela Pomorza w kategorii klas 1-3 szkół podstawowych, a w roku 2015 otrzymałam Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.
Jestem pasjonatką nauczania. Uczę metodami aktywnymi z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, licznych pomocy dydaktycznych pobudzających myślenie i uatrakcyjniających zajęcia. W pracy z dziećmi kładę nacisk na indywidualność każdego podopiecznego. Uważam, że najważniejszym ogniwem, nie do zastąpienia w procesie nauczania młodego człowieka, jest – uczący się wraz z nim nauczyciel. Nauczyciel rozumiany jako mentor, przewodnik po świecie, a nie jako nieomylne źródło wiedzy. Swoim doświadczeniem z pracy nauczyciela dzielę się na blogu, na którym publikuję pomysły na ciekawe zajęcia, a także informacje o narzędziach TIK. Jestem także założycielką (nie) oficjalnego jednoosobowego klubu decoupage i współtwórczynią quillingowych rozmaitości. W chwilach wolnych amatorsko biegam i jeżdżę na rowerze MTB.
W przedszkolu prowadzę zajęcia plastyczno – techniczne w trzech grupach wiekowych. Efekty naszych działań zobaczyć można na blogu: http://przedszkolepuchatek.blogspot.com/

 

>>>>>STRONA W BUDOWIE<<<<<