KADRA PRZEDSZKOLA

„Radość na twarzach dzieci jest naszym priorytetem”
Kadrę pedagogiczną stanowią młodzi nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym. Zapewniają profesjonalną opiekę edukacyjną i wychowawczą dzieci. Wielu z nich posiada również dodatkowe kwalifikacje, rozszerzające ofertę pracy przedszkola. Personel przeszedł specjalistyczne szkolenie z udzielania Pierwszej Pomocy.
Personel przedszkola to ludzie o wysokiej kulturze osobistej i wrażliwości na dobro dzieci.

 KADRA PEDAGOGICZNA

Dyrektor  ds. pedagogicznych:

1464371759111

mgr Daria Ulenberg – Laga

Kierunek studiów: Edukacja elementarna, Terapia pedagogiczna, Zintegrowana wczesna edukacja

Awans na nauczyciela mianowanego

Oprócz tzw. pracy biurowej (związanej z zajmowaną funkcją – dyrektora),  jestem aktywną nauczycielką. Pozytywne myślenie, optymizm, zadowolenie z siebie dają mi motywację do działania. Praca z dziećmi daje mi siłę i szczęście, napędza do aktywności. Gdy widzę efekty nauczania i wychowania to praca daje mi ogromną radość.

Myślę, że każdy nauczyciel powinien odnaleźć w dziecku jego ukryte talenty, jego mocne strony, i w edukacji opierać się przede wszystkim na tym co w dziecku (w uczniu) najlepsze. Od najmłodszych lat chciałam zostać nauczycielem, już w wieku dziecięcym razem z młodszym rodzeństwem bawiłam się w szkołę, wcielając się przy tym w rolę nauczyciela. Jeszcze wtedy, jako dziecko nie miałam pełnej świadomości jaka to duża odpowiedzialność za innych, która ściśle związana jest z zawodem. Na szczęście mam w sobie pasję, jestem szczęśliwa, pokonuję trudy codzienności, żyję pełnią życia i czuję się zrealizowana zawodowo.

Jestem spełniona w tym co robię – swoim szczęściem „zarażam” innych. Uczę, żeby nauczyć, czerpiąc z tego radość i satysfakcję.

Zastępca dyrekora

12814343_1111455752211304_8704501145846027549_n

P. Wioletta Muszyńska

 Kierunek studiów: Wczesna edukacja i nauczanie języka angielskiego

„Znajomość języków jest bramą do wiedzy” – Roger Bacon

Jestem osobą otwartą i spontaniczną. Pierwszy kontakt z przedszkolem (pomijając okres dzieciństwa) miałam w wieku 16 lat. Od tamtego czasu wychowało się u nas wiele uśmiechniętych i szczęśliwych dzieci. Priorytetem dla nas zawsze jest i było dobro i bezpieczeństwo przedszkolaka. Razem z Elżbietą Muszyńską, dyrektor przedszkola, wymyślamy i projektujemy nowe stroje do przedstawień i musicalów. Pani Lidia realizuje nasze pomysły i dzięki temu bajkowe wizje stają się rzeczywistością, a dzieci mogą spełnić swoje marzenia 🙂 Moimi zainteresowaniami są języki obce, metodyka oraz gotowanie. Mówię płynnie w języku angielskim i komunikatywnie w języku włoskim. Posiadam certyfikat kursu nauczania języka angielskiego-Akcja na minutę.  W przyszłości chciałabym opracować własną metodę nauki dwóch języków dla najmłodszych.

 

Wychowawca w grupie TYGRYSKI, terapeuta zajęciowy:

IMG_2061

P. Magdalena Hope 

Kierunek studiów: Edukacja elementarna i Terapia Pedagogiczna

Od zawsze marzyłam o tym aby zostać nauczycielem i wychowawcą a przede wszystkim przyjacielem dzieci. Staram się poprzez serdeczność i szczery uśmiech każdemu dziecku zapewnić poczucie akceptacji i bezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwracam na indywidualne potrzeby każdego wychowanka, rozwijanie zainteresowań i pasji wśród dzieci. Każdy dzień pracy z dziećmi stawia nowe zadania i wyzwania. Z wielkim zaangażowaniem staram się im sprostać. Wolny czas spędzam aktywnie na świeżym powietrzu i w gronie najbliższych.

W życiu zawodowym staram się podążać za słowami Janusza Korczaka :

„Aby zrozumieć dziecko i jego świat, trzeba na ten świat spojrzeć jego oczyma i z jego perspektywy”.

 

Kierownik administracyjny, nauczyciel j. angielskiego:

mgr Małgorzata Adamus

 

Nauczyciel w grupie PUCHATKI, nauczyciel j. angielskiego: 

P. Wioletta Szyszkowska 

 Kierunek studiów: Wczesna edukacja i nauczanie języka angielskiego

„Wychowanie jest sprawą serca” /św. Ks. Jan Bosko/

Przebywanie z dziećmi to dla mnie wielka radość. Dzieci uczą mnie widzieć rzeczy , których na co dzień nie dostrzegam. Kocham w nich to, że mają czyste serca, że są szczere i prawdziwe. Staram się każde dziecko traktować indywidualnie, doceniać jego starania i dobre chęci. W przedszkolu „Puchatek” będę wraz z dziećmi poznawać piękno języka angielskiego. Nauka przez zabawę pozwoli dzieciom zdobywać nowe wiadomości, słówka i piosenki. Od dzieci pragnę zaczerpnąć jak najwięcej radości życia, a w zamian oferuję im moją troskę, wiedzę i zaangażowanie. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci – to dla mnie największe szczęście.

 

Wychowawca w grupie PUCHATKI, pedagog przedszkolny:

P. Izabela Cieciura- Wrzałek

 

Wychowawca w grupie SOWY, terapeuta zajęciowy, instruktor tańca:

P. Amanda Ulenberg

Kierunek studiów: Wczesna edukacja i terapia pedagogiczna

„Naj­ważniej­szy obo­wiązek wo­bec dzieci to dać im szczęście. ” – A. Baxton

            Najważniejsze jest dla mnie to, by każde dziecko czuło się przy mnie bezpiecznie i wiedziało, że zawsze może liczyć na wsparcie i pomoc z mojej strony.  Jestem uśmiechniętą optymistką. Do każdego wychowanka podchodzę indywidualnie. Praca z dziećmi dostarcza mi wiele satysfakcji, motywuje do działania, wzbogacania wiedzy, zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności.

W warsztacie pracy dbam o przyjazną atmosferę, która ułatwia wszechstronny rozwój przedszkolaków. W wolnych chwilach aktywnie spędzam czas i podróżuję. Poza tym interesuję się tańcem i teatrem, już od najmłodszych lat wzbogacałam swój warsztat pracy zarówno taneczny, jak i wokalny. Praca z dziećmi daje mi poczucie spełnienia zawodowego, a uśmiechnięte buzie dzieci- wiele zadowolenia.

Asystent nauczyciela w grupie SOWY:

P. Ewa Opanowicz

 

 

Nauczyciel w grupie PSZCZÓŁKI: 

P. Natalia Radke 

Kierunek studiów: Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, Akademia Marynarki Wojennej

Jestem osobą odpowiedzialną. Ważne jest dla mnie, by dziecko czuło się bezpiecznie i mogło zawsze liczyć na moje wsparcie i pomoc. Jestem osobą pogodną, radosną i uśmiechniętą. Bardzo lubię spędzać czas z dziećmi. Ponadto cenie w sobie indywidualne podejście do dziecka. Najbardziej lubimy śpiewać i tańczyć, sprawia mi to ogromną przyjemność. Cieszę się, gdy dzieci są zadowolone z zabaw, które z nimi przeprowadzam Jestem również osobą otwartą na nowe doświadczenia, a pracując z dziećmi cały czas się rozwijam i pogłębiam swoje umiejętności i wiedzę.

Uśmiech na twarzy dziecka to największa radość dla mnie

 

Wychowawca w grupie ZAJĄCZKI

P. Laura Formella

 

Wychowawca w grupie MOTYLKI, nauczyciel języka angielskiego:

P.  Paula Jakusz

Kierunek studiów: Wczesna edukacja i nauczanie języka angielskiego

 Wybrana przeze mnie specjalność daje mi możliwość pracy w charakterze wychowawcy oraz nauczyciela języka angielskiego. Posiadam również dyplom Terapeuty zajęciowego, co uprawnia mnie do pracy z osobami niepełnosprawnymi.Odznaczam się dużą cierpliwością, tak ważną przy pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Cechuje mnie duża doza empatii i zrozumienia. Fakt, iż posiadam własne potomstwo jest gwarantem doświadczenia zweryfikowanego przez życie, oraz naturalnego podejścia do dziecka, jego problemów i potrzeb. W moich oczach każde dziecko jest wyjątkowe i potrzebuje indywidualnego podejścia, aby mogło pokazać i rozwinąć drzemiący w nim potencjał.

 

Wychowawca w grupie BIEDRONECZKI, nauczyciel języka angielskiego:

mgr Kinga Kulak

 

Nauczyciel w grupie MOTYLKI, dyplomowany nauczyciel języka angielskiego:

P. Klaudia Krzysztofik

 

Wychowawca w grupie ŻABKI:

 P. Iwona Śliwińska 

Kierunek studiów : Pedagogika wczesnej edukacji z logopedią, Uniwersytet Gdański. 

„W każdym dziecku istnieje nieskończona potrzeba kochania go takim jakie jest, z całą jego indywidualnością.”

Jestem osobą ciepłą i energiczną. Celem, jaki stawiam sobie w pracy z dziećmi jest przede wszystkim ich poczucie bezpieczeństwa i pełna akceptacja w grupie przedszkolnej. Staram się jak najlepiej sprostać potrzebom i wymaganiom swoich wychowanków, a przy tym tworzyć jak najlepsze relacje z każdym z nich. Praca z dziećmi, ich uśmiechy i pojedyncze postępy w rozwoju sprawiają mi ogromną satysfakcję, zadowolenie i chęci do dalszego działania. Na co dzień kieruję się myślą, że przy dziecku rzeczy niemożliwe stają się możliwe..:)

 

Wychowawca w grupie ŻABKI

P. Joanna Stachnik

 

Wychowawca w grupie ŻUCZKI:

11281523_710708102371159_447612283_o

 P.  Aleksandra Lange 

Kierunek studiów: Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna

Jestem osobą pogodna i cierpliwą. Praca z dziećmi jest moja pasją. Lubię przebywać z dziećmi, gdyż sprawiają one, że świat jest ciekawszy i bardziej kolorowy. Staram się zwracać uwagę na indywidualne potrzeby każdego dziecka. Dbam o to, aby dzieci czuły się bezpiecznie i szczęśliwe w przedszkolu. Uśmiechnięte twarzyczki moich „ Żuczków” dają mi dużo radości.

Opiekun dziecięcy w grupie Kangurki:

15391390_1192631344125981_5795382671054162833_o

P.  Lidia Kiersznikiewicz

W przedszkolu „Puchatek” pracuję od dwóch lat. Obecnie opiekuję się najmłodszą grupą – „Kangurkami”. Jestem osobą pogodną, wesołą i bardzo cierpliwą, a praca z małymi dziećmi daje mi bardzo dużo radości. Podczas zajęć i wspólnych zabaw staram się być kreatywna i pomysłowa, żeby jak najlepiej zorganizować maluchom czas spędzony w przedszkolu. Zależy mi, aby dzieci czuły się szczęśliwe i bezpieczne. Moje zainteresowania to muzyka i podróże, jednak największą pasją jest dla mnie szycie. Większość strojów, w których dzieci biorą udział w przedstawieniach, jest wykonana przeze mnie. Projektowanie i szycie dziecięcych ubiorów, które potem mogę zobaczyć na scenie, daje mi ogromną satysfakcję. Największą nagrodą za moją pracę jest uśmiech na twarzy dziecka.

Opiekun dziecięcy w grupie Kangurki:

P. Natalia Ulenberg

 

 

Lektor języka hiszpańskiego:

2013-09-16 09.35.38 (1)

P. Marlena Michalak 

 Hola a todos! Nazywam się Marlena i jestem lektorką języka hiszpańskiego ze szkoły językowej British School. Języka nauczyłam się podczas pobytu w Hiszpanii. Tam uczęszczałam na studia oraz pracowałam przez wiele sezonów jako animatorka czasu wolnego. Posiadam doświadczenie w nauczaniu oraz certyfikat dele z języka hiszpańskiego. Z dziećmi pracuję od ponad 6 lat, prowadząc różnego rozaju zajęcia i aktywności zarówno w Polsce jak i za granicą. Bardzo lubię pracować z dziećmi, ponieważ myślę, że nie tylko ja ich uczę, ale i one udzielają mi cennych lekcjii. Zależy mi, aby zajęcia były ciekawe a dzieci czuły się swobodnie i uczyły się poprzez śpiew, taniec i zabawę:).  

 

Instruktorka baletu:

1. Ostach

P. Urszula Ostach 

Jestem tancerką i absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Obecnie studiuję na Uniwersytecie Gdańskim na wydziale filologii romańskiej. Od najmłodszych lat tańczyłam na deskach Opery Bałtyckiej i Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Prowadziłam zajęcia baletowe na Sopockim Hipodromie i szkółce gimnastyki artystycznej i baletu. A także jako nauczyciel baletu w Stowarzyszeniu Pieśni i Tańca DON-DON, przygotowując podopiecznych od strony tanecznej do cyklu koncertów umuzykalniających „Bajnutek”. Obecnie jestem instruktorką w Akademii Tańca i Animacji Just Dance. Ciągle rozwijam swoje umiejętności na międzynarodowych warsztatach tanecznych.