NASZE PRZEDSZKOLE

             Nasze przedszkole powstało w 2009 roku. Do Puchatka uczęszczają dzieci w wieku od 1          ( żłobek)  do 6 lat.
          Głównym obszarem naszych planowanych działań jest realizacja opracowanej przez MEN podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Realizując program, uwzględniamy indywidualne potrzeby i zdolności dzieci. Rozszerzyliśmy ofertę, tak, aby każdy maluch mógł jak najlepiej rozwijać się i kształtować umiejętności w każdej dziedzinie. Kadra to wyspecjalizowani nauczyciele oraz pomagające im miłe i sympatyczne panie. Radość na twarzy dziecka jest naszym priorytetem. Kreatywny zespół przedszkola sprawia, że zwykły dzień dla dziecka staje się dniem pełnym przygód i wyzwań.
             Nasze przedszkole jest placówką językowo-artystyczną. Naszym językowym patronem jest szkoła Helen Doron oraz British School. Codziennie odbywają się zajęcia z języka angielskiego. Dwa razy w tygodniu śpiewająco uczymy języka hiszpańskiego. Spotkania z językami obcymi dają mnóstwo radości i lepszy start w szkole. Ponadto współpracujemy ze Szkołą Helen Doron, ich lektorzy prowadzą zajęcia w naszym przedszkolu.
             Umożliwiamy dzieciom aktywne działanie i samorealizacje poprzez uczestnictwo w zajęciach ruchowych i intelektualnych. Kładziemy nacisk na rozwijanie twórczej postawy dziecka poprzez zajęcia teatralne, muzyczne i taneczne pod okiem wykształconych instruktorów. By dzieci mogły w pełni rozwijać swoje artystyczne dusze, biorą udział w takich zajęciach, jak balet, taniec towarzyski, taniec nowoczesny, zajęcia plastyczne, zajęcia teatralne i musicalowe. Ponadto odbywają się zajęcia z rytmiki i karate. Dzieci wymagające pomocy korzystają z zajęć z logopedą i psychologiem.
            W przedszkolu organizujemy imprezy integracyjne. Spotykamy się dwa razy do roku na wielkim pikniku integracyjnym!
Spotykamy się również na występach dzieci. Każdy jest wielkim przeżyciem dla rodziców, dziadków i dzieci. Nasi podopieczni przedstawiają przepiękne układy taneczne, śpiewają piosenki i grają w prawdziwych przedstawieniach na dużej scenie domu kultury.
          Przedszkola Puchatek działają na terenie Rumi od 2009 roku, rozwijamy się dla dzieci! W roku 2017 i 2018 wygraliśmy konkurs w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego, Przedszkole Roku. 
 
           Różnorodność atrakcji powoduje, że dziecko bardzo chętnie przebywa w przedszkolu. Musimy pamiętać, że przedszkole to nie tylko nauka, ale również czas na dziecięcą, beztroską zabawę.
        ” Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu- tego jak żyć, co robić, jak postępować, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat.”
 
Zapraszamy!

W Puchatku jest 11 grup przedszkolnych:

 • Sowy,
 • Puchatki,
 • Tygryski,
 • Motylki,
 • Żabki,
 • Biedroneczki
 • Pszczółki,
 • Żuczki,
 • Zajączki,
 • Kangurki,
 • Smoczki.