Katowicka 17c

Świętojańska 5

Bydgoska 2

Witaj w przedszkolu Puchatka

Puchatek to miejsce, które już od 2009 roku skupia ciekawe świata Dzieci, Pedagogów, Nauczycieli i Instruktorów z pasją, którzy dają dzieciom możliwość twórczego i ubogacającego podróżowania przez dzieciństwo, szanują je i wspierają na wszystkich etapach rozwoju.

Pracowników
Grup
0 +
Lat Doświadczenia

Nasze Programy

Podstawa programowa

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego zawiera cele kształcenia oraz zadania profilaktyczno-wychowawcze przedszkola. Podczas zajęć w naszym przedszkolu realizujemy podstawę programową zgodną z wytycznymi ustawy o systemie oświaty.

uroczystości.

Edukacja artystyczna

Bez względu na to, kim twój maluch zostanie w przyszłości, warto wiedzieć, że kreatywność ułatwi mu życie. W jej rozwijaniu bez wątpienia pomogą zajęcia artystyczne. Jest to także wspaniały trening umiejętności motorycznych.

edukacja i zabawa

Edukacja i zabawa

Wiek przedszkolny nazywany jest wiekiem zabawy. Spełnia ona w tym okresie różnorodne funkcje i zadania. Dzieci chętnie podejmują się zabawy, która jest ściśle związana z nauką i aktywnością społeczną.

bajkowy-teatr

Bajkowy teatr

Spełniamy marzenia! W naszym teatrze każde dziecko może wcielić się  w postać z ulubionej bajki i przenieść w zaczarowany świat BAŚNI ,gdzie dzieją się rzeczy niezwykłe, gdzie wszystko może się zdarzyć.

Kliknij, aby powiększyć.

Rytmiczne pląsy

„Rytmika nie jest sztuką, nie jest celem samym w sobie, jest przygotowaniem do wszystkich sztuk, jest wychowaniem.” Zajęcia z Rytmiki mają istotny wpływ na rozwój dziecka. Uwrażliwiają na piękno muzyki i kształtują poczucie rytmu.

lets Dance

Let's Dance

W każdym dziecku drzemią pokłady twórcze, wynikające z naturalnej dla ich wieku potrzeby ekspresji. Zdolność tę trzeba jednak właściwie rozwijać i pielęgnować, aby przekształciła się w prawdziwe umiejętności. Zajęcia taneczne w Puchatku są bezpłatne i odbywają się codziennie.

????????????????????????????????????

Uroczystości

„Królewna Śnieżka”, „Czerwony Kapturek”, „Calineczka”, „ Królowa Śniegu” to jedne z wielu musicali, które zaprezentowały nasze przedszkolaki. Uroczystości stanowią ważny element działalności Puchatka.

IMG_20181028_051101

Języki obce

Zajęcia językowe w naszym przedszkolu odbywają się codziennie. Prowadzone są w bardzo atrakcyjnej dla dzieci formie tj. animacje taneczne, gry językowe, śpiew. Prowadzimy zajęcia z języka angielskiego oraz hiszpańskiego. Naukę poprzez zabawę wprowadzamy od 2,5 roku życia.

Mali odkrywcy

W Puchatku Każdego dnia wspólnie przekonujemy się, jak pasjonująca może być nauka! Dzięki warsztatom przyrodniczym i doświadczeniom wspólnie odkrywamy sekrety chemii, biologii i fizyki.

Na sportowo

W Puchatku od najmłodszych lat pragniemy zaszczepić miłość do sportu. Wiemy jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa aktywność fizyczna. Program sportowy realizujemy w formie zajęć z różnych dyscyplin.

Legorobotyka

Zajęcia z legorobotyki kierowane są do dzieci zainteresowanych nowymi i rozwijającymi się technologiami. Rozbudzają wyobraźnię i stawiają wyzwanie dla ich młodych umysłów. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

7 zdjęcie w krainie emocji

Terapia logopedyczna

Dbamy o prawidłowy rozwój naszych przedszkolaków. Zajęcia logopedyczne mają na celu usprawnienie funkcji komunikacyjnej poprzez stopniowe korygowanie zakłóceń występujących podczas porozumiewania się. Zajęcia odbywają się w przyjaznej dla dzieci atmosferze.

Teatrzyki

W roku przedszkolnym regularnie zapraszamy grupy teatralne, które prezentują swoje spektakle w naszym przedszkolu. Tematy przedstawień są różnorodne, zawierają treści edukacyjne, które przedstawiane są w atrakcyjny dla dzieci sposób.

Podróże małe i duże

Bez wątpienia podróże kształcą i  wzbudzają ciekawość otaczającego nas świata. Doceniamy funkcję edukacyjną podróżowania i z powodzeniem wplatamy ją w program naszego przedszkola.  Codzienne spacery, wycieczki do parku, eksplorowanie najbliższej okolicy to coś co dzieci lubią najbardziej.

Przez świat długi i szeroki

Cykl zajęć wakacyjnych, w których dzieci podróżują po różnych kontynentach, poznając kulturę, język oraz kuchnię danego kraju. Zajęcia kształtują kreatywność dzieci, jednocześnie poszerzając ich wiedzę o Świecie. Prace plastyczno-techniczne, wykonywane podczas zajęć są dostosowane do tematu podróży danego kraju.

Dlaczego my ?

Jesteśmy nastawieni na szeroko pojęty rozwój dziecka. Dbamy w szczególności o rozwój kreatywności w każdym aspekcie życia przedszkolnego.
Dzieciom stwarzamy warunki do twórczego działania w poczuciu bezpieczeństwa i z nastawieniem na budowanie poczucia własnej wartości.
Pragniemy, aby nasi wychowankowie z przyjemnością i ciekawością odkrywali i analizowali otaczający je świat oraz poznawali radość płynąca z zabawy.

"Puchatek uczy i bawi,
każde dziecko rozbawi,
przygoda tuż za rogiem się chowa,
Szybko! Szybko!
odkryjmy wspólnie bajkowy świat."

Nagrody i Partnerzy

- Nasza Galeria -

Momenty z kliszy aparatu

Kliknij, aby powiększyć

Dołącz do wyjątkowej bajecznej przygody z Puchatkiem

Zapisz swoją pociechę już dziś.