- Nasze programy-

Na sportowo z Puchatkiem

Sport to zdrowie

W myśl tej zasady organizujemy dla naszych podopiecznych zajęcia sportowe na świeżym powietrzu. Dzieci uwielbiają zawody sportowe oraz zabawy wolne z wykorzystaniem różnych przyborów takich jak obręcze hula hop, skakanki czy piłki. Codziennie wychodzimy na spacery. Jesteśmy stałymi bywalcami boiska szkolnego oraz okolicznego parku gdzie bawimy się aktywnie.
 

Poza zabawą wpisaną w każdy dzień przedszkolaka umożliwiamy dostęp do dodatkowych zajęć sportowych. Odbywają się one na naszej sali gimnastycznej.

Do wyboru oferujemy zajęcia:
  • karate,
  • przedszkoliady, 
  • zumby,
  • baletu. 
*Więcej o zajęciach tanecznych w zakładce Let’s Dance.


Karate

Zachęcamy do udziału w zajęciach karate, które znacząco wpływają na rozwój sprawności fizycznej dzieci.
Wymagające treningi kształtują wytrwałość i wiele innych cech, które są bardzo przydatne w codziennym życiu.
Zajęcia prowadzone są w grupach kilkuosobowych. Karate w wersji Shotokan jest sportem bezpiecznym. Dzieci, które zaczynają swoja przygodę z KARATE w przedszkolu, często kontynuują ten sport również w szkole.
Koszt miesięczny – 40zł.

Rafał Brodecki 

Ukończył kurs instruktora sportu w Ministerstwie Sportu. Zdobył 2 dan (stopień mistrzowski).

 Co roku odnawia swoje kursy trenerskie oraz sędziowskie w Polskim Związku Karate.
 Do jego sukcesów z pewnością  należy zdobycie trzeciego miejsca na Mistrzostwach Polski, ale sam trener za swój największy sukces uważa wychowanie mistrzów świata oraz członków Polskiej Kadry Narodowej.

Przedszkoliada

Zajęcia stacjonarne są formą zachęcenia dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z piłkami. Zajęcia są odpowiedzią na potrzebę realizacji zainteresowań ruchowych przedszkolaków oraz ich rodziców, chcących zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego i motorycznego. Tym samym Przedszkoliada zaspokaja u dzieci potrzebę regularnej aktywności fizycznej. 
Adresatami zajęć stacjonarnych Drużyny Kangura w ramach Ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej – Przedszkoliada.pl – są dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia odbywają się na terenie naszych placówek oraz na świeżym powietrzu. 
Miesięczny koszt zajęć – 35zł.