Uroczystości w Puchatku

Zgodnie z naszą tradycją, co roku wystawiamy bajkowe przedstawienie.  Tworzymy scenariusz w którym każe dziecko znajdzie coś dla siebie. Dobieramy podkłady muzyczne i tworzymy do nich choreografie taneczne. Śpiew, taniec, aktorstwo to dziedziny, których dzieci mogą doświadczyć podczas naszych wystąpień i przygotowań do nich. Zgodnie z misją naszego przedszkola staramy się rozwijać talenty naszych podopiecznych poprzez edukację artystyczną.

Oprócz musicali i bajek udzielamy się charytatywnie. Niektóre z naszych przedstawień są związane ze zbiórką datków na szczytne cele. Przedszkolaki chętnie biorą udział w konkursach i eventach o charakterze artystycznym.

Wewnętrzne cykliczne wydarzenia w Puchatku :

• Pasowanie na Przedszkolaka
  • Jasełka
  • Dzień Babci i Dziadka
  • Dzień Rodziny
  • Zakończenie Roku

Dzieci lubią dzielić się swoją radością z odkrywania sztuki. Nasze starsze przedszkolaki występują dla swoich młodszych kolegów i koleżanek biorąc udział w akcji „Dzieci dzieciom” gdzie przedstawiają im bajki w swoim własnym wykonaniu.

Edukacja artystyczna w Puchatku zawiera elementy kultury ludowej regionu Kaszubskiego oraz innych regionów Polski. Dzięki temu dzieci mają kontakt z muzyką lokalną i poznają tradycję różnych regionów naszego kraju.

Przez cały okres działalności przedszkola nawiązaliśmy współpracę z wieloma instytucjami a także wzięliśmy udziałach w licznych konkursach.

Elżbieta Muszyńska

Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Artystyczno – Językowego.